Serwis po przeglądzie firmy kogucik

śnieżna kula

Niedawno odezwał się do mnie bardzo miły i sympatyczny mieszkaniec Kazimierza w Krakowie,Otóż któremu po przeglądzie klimatyzacji klimatyzator nie działa.

Wydawało się że sprawa jest standardowa. Firma przyjechała wyczyścić klimatyzator, zainkasowała pieniądze stwierdziła że nie działa i pojechała.

Otóż nic bardziej mylnego, ponieważ Pan trafił na firmę kogucik :-).

Ładna kula więc wstawiam

Na wstępie dostaliśmy protokół. Z niego wynikało że klimatyzator został przeczyszczony, wszystko zostało sprawdzone i on chłodzi na 20 st. C.

Moment jak może tak chłodzić? Chyba coś tu jest nie tak, bo temperatura w pomieszczeniu ma 20 st.C

Otóż nic bardziej mylnego, bo według tego fachowca wszystko jest w porządku i klimatyzator chłodzi!!! Gdybym słuchał takich osób to musiałbym zmienić zawód.

No nic czas zakasać rękawy i do roboty.

Pierwsze to klimatyzator wyglądał jak ze śmietnika. Oto filmik:

test białej rękawiczki

Problem polegał na tym że Pan wynajmował mieszkanie w Krakowie i nie mógł dwa razy przedstawić rachunku za tą samą usługę ( Zwłaszcza pseudo czyszczenie kosztowało 150zł). Moralność nie pozwalała mi jednak zostawić to w ten sposób i wyczyściłem tą obudowę.

Główny problem tej klimatyzacji to była nieszczelność układu. Po wykryciu i usunięciu oraz wykonaniu próby można było z czystym sumieniem dobić czynnik Ale oczywiście na koniec pozostała mała ciekawostka.

Tenże kogucik był tak bezczelny iż pomimo tego że stwierdził poprawność działania klimatyzacji, podczas naszego serwisu który trochę musiał trwać zadzwonił i powiedział że jednak klimatyzator nie działa ale zna osobę która to może mu naprawić. WTF!

Wiem mało zdjęć, za krótkie filmiki 🙂

Pozdrawiam hejka cześć 🙂

Serwis po przeglądzie firmy kogucik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry