Jak się robi Multi Splita w bloku

Każdy mieszkaniec Krakowa wie, że Kraków buduje się w zatrważającym tempie. Idealnym przykładem jest osiedle orlińskiego oraz avia. Idealne miejsce do stałego zamieszkania (dla osób które nie posiadają auta). Stosunek ilości miejsc parkingowych do jednego mieszkańca wynosi 0,01 miejsca. Dlatego każdy monter serwisant uwielbia tam przyjeżdżać. Walka o miejsce zaczyna się już o 6:00 rano, a jeżeli wpadniesz na pomysł by zaparkować gdzieś gdzie nie wolno, to przemili sąsiedzi zadzwonią po straż miejską bycie uświadomiła mandatem że tam nie wolno parkować.

I tak też jest, świat się nie zmieni a klimatyzator w mieszkaniu trzeba zamontować. Niektóre mieszkania skierowane są przez cały dzień w stronę słońca. Nie jest to przyjemne zwłaszcza gdy ktoś chce przyjść po pracy i odpocząć w chłodnym mieszkaniu. Z uwagi na ilość mieszkań w jednym bloku (a tych bloków jest tam odgromowa), usytuowanie mieszkań nie pozwala na zamontowanie więcej niż jednej jednostki w mieszkaniu. Ale czy na pewno?

Typowy montaż klimatyzatora na tych osiedlach wygląda tak, że przychodzi monter montuje jednego splita który rzekomo ma schłodzić całe mieszkanie i niech się klient martwi jeżeli tak nie będzie. Dlaczego tak jest? Bo nikt rozsądny nie puści korytka przez całe mieszkanie. Ale czy to jest jedyne wyjście? Otóż nie i chciałbym państwu zaprezentować bardzo estetyczne rozwiązanie które idealnie nadaje się na to osiedle.

Do schłodzenia mamy 2 pokoje. Pierwszy to kuchnia salon, drugi to pokój który znajduje się na końcu całego mieszkania. I oto efekty

Kuchnio salon

Wystarczyło puścić w rogu ściany estetyczny cokolik i pomalować ścianę. Dzięki temu mamy idealnie dobrane urządzenie do całego mieszkania i bez generalnego remontu się obyło. A przez to że jest to LG delux możemy sterować tą jednostką przez WiFi co daje nam możliwość schłodzenia tego mieszkania przed przyjściem do domu. A oto druga jednostka która znajduje się nad wejściem do pokoju.

Pozdrawiam was wszystkich serdecznie trzymajcie się hejka cześć.

Jak się robi Multi Splita w bloku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry