Czy klimatyzator ścienny może schłodzić kilka pomieszczeń?

Słowem wstępu

Często zadawane pytanie podczas wycenę i bardzo istotne, ponieważ mówimy tu o potencjalnie paru tysiącach w kieszeni. Odpowiedź na to pytanie jest niejednoznaczna, ponieważ każde mieszkanie ma zupełnie inną aranżacje. Jednak jeżeli będziemy się trzymać kilku zasad to na pewno korzystanie z klimatyzacji sprawi nam ulgę i radość.

Złote zasady montażu klimatyzacji

Pierwsza zasada montażu klimatyzacji i najważniejsza jest taka by klimatyzator nie dmuchał zimnym powietrzem na osoby przebywające w pomieszczeniu. Dlaczego? Bo temperatura odczuwalna jest dużo niższa niż defacto temperatura która wylatuje z klimatyzatora. Na tej właśnie zasadzie działają i dają nam ulgę wentylatory które na nas dmuchają. One nie schładzają powietrza i dlatego właśnie gdy nie są skierowane na nas to nie dają żadnego efektu, a palnik w mieszkaniu pozostaje niewzruszony. Przy klimatyzacji mówimy o powietrzu o temperaturze 10’C-12’C. Gdy dostaniemy po plecach takim powietrzem to poczujemy się jak zamrożony sopel lodu.

Co gdy mamy takie pomieszczenie które jest ciasne, ale własne i ten klimatyzator musi na nas dmuchać? Odpowiedź jest prosta. Są klimatyzatory jak GREE U-Crown które tą lotką śrubują powietrze prawie po suficie.

Druga zasada montażu klimatyzacji jest taka że jeżeli klimatyzator nie dmucha powietrzem na drzwi to w drugim pomieszczeniu za bardzo nie odczujemy ulgi. Zwłaszcza mówię tu o pomieszczeniach przy skosach dachowych. Jeżeli jednak mówimy tu o korytarzu który skierowany jest na drzwi do pokoju to na pewno poczujemy tam różnice. Nie możemy jednak dobierać najmniejszej jednostki bo trzeba uwzględnić kubaturę dwóch pomieszczeń, ale też bez przesady bo może wystąpić taka sytuacja że korytarz schłodzi się bardzo szybko i klimatyzator się wyłączy. Oto na zdjęciu jest jednostką którą tak właśnie dobraliśmy. Po roku użytkowania na serwisie usłyszałem opinie że super miejsce wybraliśmy i daje radę w kilku pomieszczeniach. Dziękuję za opinię i pozdrawiam bardzo sympatycznych i pozytywnych klientów ^_^.

Każdy montaż jest inny więc najlepiej skorzystać z rady osoby tym się zajmującej. Kontakt

Pozdrawiam was serdecznie trzymajcie hejka cześć.

Czy klimatyzator ścienny może schłodzić kilka pomieszczeń?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry