GREE Pular 4,6 kW. Montaż klimatyzacji Kraków

pular 5 kW

Często zastanawiamy się jakie mocniejsze urządzenie wybrać do salonu, pokoju czy kuchnio-salonu i by nie wydać na nie multum pieniędzy. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest klimatyzator GREE a dokładniej model Pular. Otrzymujemy prawie 5 kW urządzenie, które spokojnie sobie poradzi do 40 m2. Jak ono sie prezentuje na ścianie przedstawia poniższe zdjęcie.

Czy klimatyzator GREE Pular 4,6 kW to dobry wybór?

W końcu kosztuje dużo mniej niż np. Fairy czy Amber. Pytanie to jest złożone gdyż odpowiedź na nie jest skomplikowana, ale postaram się jak najprościej wyjaśnić sytuację. Pierwszą różnicą która każdy zobaczy, jest wymiar agregatu. Jak by nie patrzeć z lewej czy prawej strony to od razu widać, że wymiary są mniejsze od innych 5kW modeli tego samego producenta. Dlaczego? Ponieważ moc sprężarki jest nieznacznie większa niż w 3,5 kW Pularze (różnica około 200W). Drugą różnica jest instalacja którą łączymy urządzenia pomiędzy jednostką wewnętrzna – zewnętrzną. W tym modelu mamy instalację 1/4″ i 3/8″, a nie 1/4″ i 1/2″ jak w typowych urządzeniach 5kW. Więc gdzie skrywa się to 1,1 kW mocy chłodniczej. Otóż jednostka wewnętrzna jest znacznie większa i tu jest ta znacząca różnica która generuje nam 1,1kW mocy chłodniczej więcej. Duży parownik i troszkę więcej czynnika potrafi stworzyć nam większą moc chłodniczą.

Dlaczego warto wydać pieniądze na GREE Pular 4,6 kW?

W blokach czy domach jednorodzinnych w których chcemy zamontować klimatyzator i to urządzenie konkretnie będzie służył tylko do chłodzenia (albo dogrzewania w okresach przejściowych), jest to idealne rozwiązanie ponieważ kosztuje dużo mniej od pozostałych modeli, a nie zajmuje dużo miejsca na balkonie bądź też nie szpeci elewacji dużym agregatem. Otrzymujemy jedno urządzenie (a nie kilka) które efektywnie schłodzi 40 m2.

Mam nadzieję że nie zanudzałem tym artykułem.

Pozdrawiam serdecznie, trzymajcie się 🙂

GREE Pular 4,6 kW. Montaż klimatyzacji Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry