Montaż klimatyzacji – od generalnego wykonawcy remontu

Czy dobrze jest zlecić generalnemu wykonawcy wykonanie klimatyzacji?

Odpowiedź oczywiście brzmi “to zależy”. Warto sprawdzić czy generalny wykonawca ma ekipę która zajmuje się stricte klimatyzacją. Jeżeli nie to lepiej zlecić to firmie zewnętrznej. W 90% przypadkach, montaż instalacji pod klimatyzację będzie wykonywał hydraulik. W większości wypadkach nie zwróci uwagi na to, czy miedziana rurka się połamała i czy skropliny są dobrze wyprowadzone względem instalacji freonowej. 

Niestety Ty inwestując swoje ciężko zarobione pieniądze, dowiesz się dopiero przy uruchomieniu klimy, albo gdy zacznie się kucie i przeróbki na gotowej ścianie. Koszty większe, niepotrzebne nerwy i pretensję.

Jeżeli zlecimy to firmie zewnętrznej to mamy większe szanse że trafimy na fachowców, którzy po pierwsze nam doradzą, a po drugie wykonają to zgodnie ze sztuką montażu.

Nie raz poprawiałem instalację po generalnym wykonawcy.  Są to stresujące sytuacje dla każdej ze stron, bo nikt nie lubi wytykać błędów innym (choć to dawniej był sport narodowy).  Polecam minimalizowanie ryzyka późniejszego gruntownego remontu 🙂

Polecam się na przyszłość

  

Montaż klimatyzacji – od generalnego wykonawcy remontu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry