Klimatyzacja split

Spliciki to najczęściej wykorzystywany typ klimatyzatora w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Wygląd wszyscy kojarzy, ponieważ wiszą w każdym urzędzie (oczywiście za nasze czyli pieniądze podatnika). Kształt już tak nie strasz, gdyż pojawiły się krągłości i nie przypomina to zwykłego pudła prostokątnego na ścianie.

Dlaczego jest to najczęściej montowany klimatyzator?

Konstrukcyjnie split praktycznie nie zmieniał się od kilku dekad. Dzięki temu właśnie, większość firm w miarę poprawnie potrafi to zamontować. Wystarczy nauczyć się montować freony szczelnie i odprowadzić skropliny, a klimatyzator posłuży nam kilka lat.  Z uwagi na male zmiany konstrukcyjne coraz więcej monterów potrafi to montować i przez to właśnie monterzy polecają te urządzenia. Nie mają one wad kanałówki (izolacje i problem z dostępem serwisowym) oraz przenośnego klimatyzatora (czyli głośna praca i rura wydechowa 🙂 ). Jednak nie sama konstrukcja wyróżnia to urządzenie, a oczekiwany efekt. Spliciki bardzo szybko i efektywnie chłodzą pomieszczenia, ponieważ tylko i wyłącznie mielą powietrze w pokoju w którym się znajdują. To powoduje że rzesza osób zadowolonych poleca je swoim sąsiadom, rodzinie i pocztą pantoflową zyskują popularność.

Ja też nie ukrywam że lubię je montować, ponieważ robi to robotę oraz robi wrażenie :-). Poniżej przykład splicika na ścianie. 

samsung windfree
Klimatyzacja split

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry