Jak długo trwa montaż klimatyzacji?

Montaż klimatyzacji Harbutowice

Zwykle w takich pytaniach otrzymujemy odpowiedź typu “to zależy”. Dlaczego? Mamy różne rozwiązania konstrukcyjne w klimatyzacji, które różnią się od siebie techniką montażu. Możemy klimatyzatory podzielić na cztery typy: kasetonowe, przypodłogowo sufitowe, kanałowe oraz ścienne. Każdy typ możemy podłączyć do pojedynczej jednostki zewnętrznej, bądź też do Multisplita. W naszym artykule omówimy montaż klimatyzatora ściennego, czyli najczęściej spotykanego w naszych domach czy mieszkaniach.

Montaż klimatyzatora ściennego

Typowy klimatyzator ścienny został przedstawiony na zdjęciu tego artykułu. Podstawowy montaż klimatyzacji “tzw. strzał przez ścianę”, w zależności od ściany zewnętrznej budynku powinien trwać od 3-5 godzin. Dlaczego aż 5 godzin? Ponieważ pomimo profesjonalnego sprzętu mogę trafić na metrową ścianę (częsty przypadek na starym mieście w Krakowie), albo na beton o podwyższonej klasie wytrzymałości. Wtedy samo przebicie trwa dłużej, a przez to i cały montaż.

Co w przypadku gdy montaż jest bardziej złożony? Tu nasuwają się dwa rozwiązania czyli korytko maskujące albo bruzdowanie ściany. W przypadku korytka maskującego montaż klimatyzacji zwykle trwa od 6-10 godzin w zależności od długości instalacji i ilości zawijasów. Natomiast w przypadku bruzdowania ściany montaż musi trwać dwa dni. Dlaczego tak długo? W mojej firmie ten typ montażu rozbijamy na dwa terminy realizacji. Pierwszy etap polega na wrzuceniu instalacji w ścianę. Drugi natomiast na montażu jednostki wewnętrznej i zewnętrznej oraz uruchomieniu całego układu z koniecznymi istotnymi pierdułkami typu próby itp. Drugi etap montowany jest na gotowej ścianie, dzięki czemu nie mamy odcięć wokół klimatyzacji i cała praca wygląda na montaż premium.

Montaż Multi Splita

Ten typ montażu nie da się określić ile będzie trwać. Dlaczego? Ponieważ z każdej jednostki wewnętrznej musimy przeciągnąć instalację w jedno miejsce, czyli do agregatu. Zwykle wkuwamy to w ścianę bądź w stanie surowym przeciągamy instalację po elewacji. i tu nasuwa się dużo różnych rozwiązań które finalnie wpływają na czas pracy. Najlepiej jest skontaktować się ze mną i umówić na darmową wycenę.

Mam nadzieję że choć trochę pomogłem w temacie. Pozdrawiam Cię serdecznie

Jak długo trwa montaż klimatyzacji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry