Klimatyzator Haier

hier flexis biały nad drzwiami

Cześć wszystkim

Jak wiadomo montaż montażowi nie równy a klimatyzator wisieć musi, ale od początku.

Montaż klimatyzacji Podgórze Duchackie

Sprawa wydawała się trywialnie prosta. Klient kupił klimatyzator (jak to zrobił nie wiem i to nie moja sprawa), marka super bo wszyscy w branży wiedzą że klimatyzator Haier to niezły bajer, a zwłaszcza klimatyzator Haier FLEXIS Plus Matt White (tym razem w wersji multi split czyli 2 jednostki wewnętrzne i jedna zewnętrzna). Zakupiony ponoć w Poznaniu więc nie dopytywałem się jak on się znalazł w Krakowie. Instalację pod klimatyzator przygotowałem wcześniej. Wydawało się że wszystko pójdzie jak po maśle. Jednostki wewnętrzne powieszone w ciąg 3 zdrowasiek i to wszystko na temat łatwiej roboty.

Jednostka zewnętrzna okazała się wadliwa. Śrubunek od zaworu odcinającego był źle nagwintowany i już wiedziałem przed rozpoczęciem kelichowania (to nic nie związanego z piciem wódki), że nie będzie to szczelny układ. Ale jak nie spróbuję to się nie dowiem więc jedziemy z tematem. Kelich zrobiony, śrubunek gotowy i za przeproszeniem “dupa”. Tylko czas zmarnowałem. (od razu nakreślę że klimatyzatory Haier są bardzo dobre i za każdym razem polecam tą markę bo w życiu montowałem ich sporo i to powierzywszy taki przypadek).

Problem który się pojawił nie jest mały, ponieważ gdyby klimatyzator został zakupiony normalnie to po prostu wpakował bym go w karton i wymienił go u dostawcy. W tym przypadku tak nie jest. Każdy kto kupuje klimatyzator z dziwnych źródeł powinien być świadomy że nie ma na niego gwarancji.

Jednak nie zostawię klienta z takim fantem więc zakasujemy rękawy i do roboty. Odzysk czynnika R32 jest super! Kocham urzędników z unii eurokołchozu bo mają siano w głowie. Dlaczego? Bo wydłużyli mi pracę o ponad godzinę. Jeżeli zostawię w agregacie jakąś część czynnika to podczas lutowania zacznie mi strzelać jak z armaty. Tu również ciekawostka. Zamiast 1 kg. miałem 780g czynnika. Skąd on wziął ten klimatyzator?!?!

Ale nie takie roboty się już wykonywało. Zmiana zaworu (cud że był na aucie) i próba szczelności na azocie wydłużyły moją pracę o kilka godzin. Czas montażu od 8 do 18. Super bo nie mam nic ciekawszego do roboty w sobotę :-(. Kwota za montaż bez zmian. Dlaczego? Bo jak się z kimś umawiam to należy dotrzymać słowa (alba raczej byłem tak przemarznięty że nie chciało mi się wykłócać o dodatkowy materiał który zużyłem).

W każdym razie klimatyzator Haier wisi 🙂

Trzymajcie się. Hejka cześć

Klimatyzator Haier

4 myśli na “Klimatyzator Haier

  1. iksDE. mam nadzieje że miałeś odpowiednią dużą kwotę za montaż i coś ci zostało pomimo tych niedogodności

  2. > Bo jak się z kimś umawiam to należy dotrzymać słowa (alba raczej byłem tak przemarznięty że nie chciało mi się wykłócać o dodatkowy materiał który zużyłem).

    No i z tym stwierdzeniem ogólnie się zgodzę, ale w tym wypadku zapewne umawialiście się na montaż SPRAWNEJ klimatyzacji a nie uszkodzonej i jej naprawę, wiec dodatkowa kasa za czas i materiał się należą jak psu buda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry