Montaż klimatyzacji – który kupić, na co zwrócić szczególną uwagę

Jak to zwykle bywa, przychodzi upalne lato w domu lub w mieszkaniu robi się sałna, a my na szybko chcemy kupić klimatyzator. Internet zażuca nas reklamami, które wciskają nam różne marki. Oczywiście ten reklamowany klimayzator, a nie inny jest najlepszy 😀. Jak wybrać klimatyzator który posłóży nam lata.

Top 10 najlepszych klimatyzatorów domowych.

Tak właśnie wpisałeś w internecie i uważasz że wybrałeś najlepszy na rynku 😄. Ja też w ten sposób szukam różnych rzeczy i wiem z doświadczenia że to nie najlepszy sposób.  Dlaczego? Bo te strony zostały napisane pod sprzedaż marek, które płacą najwięcej za reklamowany produkt. I można stwierdzić że to jest ranking najlepszej prowizji, a nie najlepszego sprzętu. Więc jak znaleźć ten wymażony klimatyzator? Oto kilka rad:

1. Unikaj klimatyzatorów które reklamują się w radiu, gazetach itp.  Dlaczego? Ponieważ z jakieś przyczyny muszą to robić. Z reguły produkt jest tak niskiej jakości, że marketing szeptany nie działa oraz sprzedaż jest strasznie niska. Jeżeli jadąc autem do pracy słyszysz 10 razy jakąś markę, to lepiej ją omijaj z daleka.

2. Nie kupój badziewia marketowego. Do marketu trafiają klimatyzatory o których słyszałeś w radiu, tylko pod zmienioną marką. Jak sprzedaż jest niska to bubel trzeba wcisnąć w inny sposób.

3. Znajdź firmę montującą klimatyzatory kilku marek. Przyczyna jest trywialnie prosta. Jeżeli ktoś handluje kilkoma markami, to ma porównanie która jest lepsza i mniej się psuje. Jeżeli firma ma aspirację pozostać na rynku dłużej niż jeden rok (w mojej branży firmy rotują jak dmuchawce na wietrze), to taka firma musi wykonywać przeglądy gwarancyjne i również naprawy. Nikomu nie opłaca się naprawiać sprzętu, więc nie opłaca się montować badziewia.

4. Najlepszy jest marketing szeptany. Na 100 % ktoś w pracy albo w rodzinie ma zamontowaną klimatyzację. Przy kawie, drinku można zobaczyć sprzęt i jakość wykonania. Nikt nie poleci osoby, która olewa klientów i ma w tyłku naprawę sprzętów i od razu można ocenić jakość klimatyzatora. Magię takiego darmowego marketingu właśnie odczuwam 😉

To nie jest artykuł który ma za zadanie wcisnąć ci sprzęt, lecz pomóc i nakreślić drogę poszukiwania. Klimatyzator to fajne urządzenie, jednak to jest decyzja na zakup sprzętu na lata. Nie powinna być podejmowana bezmyślnie (pisze to osoba z beznadziejną pracownicą do podług, wybraną z rankingu internetowego 😄)

Montaż klimatyzacji – który kupić, na co zwrócić szczególną uwagę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry